تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!

مرکز خرید اطلس

آخرین بروزرسانی در سه شنبه، 15 اسفند 1396

بر روی نقشه

تور سه‌بعدی

متاسفانه تور سه‌بعدی برای این مکان وجود ندارد. درخواست تور برای مرکز خرید اطلس ارسال تصویر سه‌بعدی برای مرکز خرید اطلس

شهر تبریز به عنوان قطب اداری، فرهنگی و اقتصادی منطقه شمال غرب قلمداد می‌شود و از سوی سازمان ملل متحد به عنوان بهداشتی‌ترین شهر ایران برگزیده شده است. این کلان‌شهر با مردمی مهربان و صمیمی، در جذب سرمایه‌ای داخلی و خارجی رتبه نخست را به خود اختصاص داده و در بخش اجرای پروژه‌های بزرگ، دومین شهر بلندمرتبه‌ساز کشور است.

شرکت ایرانیان اطلس با توجه به ویژگی‌های یادشده پس از مطالعات دقیق، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های خود را به نام «مرکز تجارت اطلس» تعریف کرده است. این پروژه با زیربنای کل بالغ بر ۴۴.۸۲۰ مترمربع، در زمینی به مساحت ۱۲.۳۸۱ مترمربع واقع شده است که ۳۶۰۰ مترمربع از آن مربوط به سطح بنای پروژه و ۸۷۸۱ مترمربع آن مختص فضای سبز و پارک محله‌ای با امکانات تفریحی است. در واقع، این مرکز تجاری عمده با برخورداری از چشم‌اندازهای زیبا، ۷۱ درصد از مساحت خود را به فضای سبز، پارک محله‌ای و امکانات تفریحی اختصاص داده است تا به کانونی فرحناک تبدیل شود.

مرکز تجارت اطلس، در ۱۸ طبقۀ سازه‌ای، با طراحی معماری منحصربه‌فرد، در یکی از باارزش‌ترین مناطق شهر پرآوازه تبریز، منطقه خوش آب‌وهوای ولیعصر(عج)، انتهای همافر غربی، احداث شده و به بهره برداری رسیده است و از چهار طرف به خیابان‌های ۲۰ متری متصل می‌شود. در ساخت پروژۀ مرکز تجارت اطلس تبریز، از شرکت‌های مهندسین مشاور مجرب و آخرین تکنولوژی‌های نوین ساختمانی استفاده شده است و از طریق بزرگراه توانیر- کسایی و پاسداران به فرودگاه، بازار و مرکز شهر، دانشگاه و منطقۀ توریستی ائل گلی و… دسترسی دارد.

مرکز تجاری اطلس از طریق شریان‌های اصلی به مراکز عمده شهر دسترسی آسان دارد. وجود کاربری‌های تجاری، رفاهی و خدماتی در کنار هم با برخورداری از معماری خلاقانه و برجسته، طراحی زیبا و حجم مهندسی جذاب، تنوع مساحت در هر یک از کاربری‌ها و سیستم مدیریت هوشمند ساختمان(BMS) ، این مرکز را به سطح ممتازی از دسترسی به ارزش افزوده بالا رسانده است. این مرکز با برخورداری از حضور صنوف مختلف و ارائه امکانات و تسهیلات رفاهی و تفریحی، به عنوان یک فضای مهم شهری در منطقه، عملکرد شایسته‌ای دارد.

این مرکز علاوه بر دارا بودن صنوف مختلف در طبقات و نمایشگاه‌های تخصصی، با ارائه امکانات و تسهیلات تفریحی و رفاهی به‌عنوان یک فضای مهم شهری در منطقه عملکرد بسیار مناسبی دارد و با جذب اصناف و برندهای معتبر، در جهت ارتباط تجارت سنتی و مدرن حرکت میکند. همچنین با توجه به اختصاصی بودن تمام طبقات، این مرکز تجاری به‌عنوان بورس کالاهای مورد نیاز شهروندان عملکرد فرامنطقه‌ای دارد و تبدیل به یکی از مراکز جاذب جمعیتی در شمال غرب کشور شده است.

طرح پروژه مرکز تجارت اطلس دارای ماهیتی درونگراست؛ بدین معنا که درون آن دارای ساختاری نسبتاً شلوغ، پرهیاهو و پویاست، اما بیرون آن ماهیتی مینی‌مال، آرام و ساده دارد، از این نظر می‌توان آن را به جعبه‌ای با ظاهر ساده و درونی پرانرژی مانند کرد.


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.