تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!

پارک ائل‌باغی (سورتمه تبریز)

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه، 16 اسفند 1396

بر روی نقشه

دراتوبان شهید کسایی از سمت غرب به شرق صد متر بعد از خروجی ائل گلی به طرف تهران که در حرکت هستید تابلوی کوچکی کنار اتوبان سورتمه سواری تبریز را نشان می دهد هنگام ورود به این پارک گلهای زیبا وآلاچیق های شیک وتمیز و رنگا رنگ و فضای سرسبز و امکانات بازی کودکان با نمای زیبای خود به شما خوش آمد می گویند .

از کنار آلاچیق ها جاده سربالایی بطرف سورتمه سواری خود را نشان میدهد اگر اهل کوه نوردی هستید بهتر است با پای پیاده بروید و لذت ببرید البته منطقه باد گیری هستش و وزش باد تقریبا” زیاد است .

درهنگام بالا رفتن بطرف آبشار و سورتمه، هتل پارس در آنطرف اتوبان با نمای زیبایش تماشایی است. این پارک دقیقا روبروی هتل پارس هستش ، مسافرین محترم درصورتی که علاقه مند باشند میتوانند در کمترین زمان از این پارک دیدن کنند و تبریز را از اون بالا نظاره گر باشند.

حدود چهار کیلومتر که پیاده‌روی کنید سورتمه بالای کوه خودش را نشان خواهد داد.

این سورتمه ساخت کشور آلمان بنام شرکت صفر تا صد هستش تمام تجهیزات از آلمان وارد شده چند نفر هم برای نصب و راه اندازی این تجهیزات آموزش های لازم رادر خارج از کشور دیده اند. سرعت سورتمه توسط سرنشین قابل کنترل هستش و اگر سرعت زیاد باشه سورتمه هوشمند عمل میکنه و سرعت رو کم میکنه.

آقای مهندس فرامرز شجاعت با همکاری سازمان پارکها این پروژه را به اتمام رسانده اند و قصد دارند تجهیزات شهر بازی مدرن و پیشرفته را در تبریز سرمایه گذاری و راه اندازی کنند.

مسیر این سورتمه توسط سازمان پارکها درختکاری و گل کاری شده و کارگران این سازمان سخت مشغول کارند وبرای زیبا سازی فضای این پارک نهایت تلاششان را بکار می برند.

آبشار مصنوعی از دیگر جاذبه های این پارک است که میتوانید ببینید حدود ۴ کیلومتر بطرف بالای کوه با جاده اسفالت پیاده که برید منظره زیبای آبشارمصنوعی را در بالای کوه میتوانید ببینید نمای زیبای تبریز و کوهای اطراف تبریز رو هم میتونید از انجا ملاحظه فرمائید

بالای آین آبشار استخر بزرگی تعبیه شده است.

امکانات ورزشی در کنار آبشار با هوای بسیار عالی انسان را برای کمی تحرک دعوت میکنند.

عده ای از علاقه مندان به ورزش کوه نوردی و طبیعت گردی تبریز به این اینجا میایند و در انجا بعد ازصرف صبحانه با روحیه بسیار عالی و سر حال به پائین بر میگردند.

منبع: تبریزتوریست


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.