تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!
تله‌کابین

تله‌کابین تبریز

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه، 15 فروردین 1397

بر روی نقشه

تور سه‌بعدی

تله‌کابین عون بن علی یا عینالی، طولانی‌ترین خط تلکابین کشور است که بعنوان بخشی از پروژه تفرجگاه عون بن علی و پارک طبیعت ساخته شده‌است.
عملیات اجرایی تله‌کابین عون بن علی، در ارتفاعات شمالی تبریز و در کوه عون بن علی با تفاهم‌نامه‌ای که بین ایران و اتاق بازرگانی اسکاندیناوی ایران انعقاد شده‌است در سه فاز در دست اجرا است که فاز اول این پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و به مدت ۹ ماه اجرا شده و در دی ماه سال ۱۳۸۹ به بهره‌برداری رسید.
تلکابین کوه عینالی تبریز توسط یک شرکت معتبر اروپایی کار شده و اصلا جای نگرانی ندارد . طول افقی تله کابین در فاز اول ۱۴۵۰ متر و طول شیب دار آن ۱۴۸۰ متر است و میانگین تغییر ارتفاع پروژه نیز ۲۶۱ متر پیش بینی شده است. کل زمان سفر در هر مسیر رفت و برگشت از طریق تله کابین در فاصله ۴ کیلومتری عون بن علی تا ارتفاعات بالادست سد شهید مدنی ۶ دقیقه و ۲۴ ثانیه می باشد و در هر ۶ ثانیه نیز یک کابین در رفت و برگشت خواهد بود.
هم از تله کابین و هم از خودروهای ون میتوان برای بالا رفتن از تفرجگاه عینالی استفاده کرد . و یک رستوران همون بالاست که اگر بخواهید غذا میل بفرمائید میتوانید با خودروی خودتان از جاده بالا بروید ،البته با احتیاط کامل چون خانواده هادر جاده در حال پیاده روی می باشند و پیچ جاده تند است . در ضمن چند تا کافه اون بالا هست که چای و تنقلات می فروشند .

منبع:ویکی‌پدیا


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.