تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!

پیست اسکی سهند

آخرین بروزرسانی در پنجشنبه، 17 اسفند 1396

بر روی نقشه

تور سه‌بعدی

متاسفانه تور سه‌بعدی برای این مکان وجود ندارد. درخواست تور برای پیست اسکی سهند ارسال تصویر سه‌بعدی برای پیست اسکی سهند

تمام محدوده آذربایجان شرقی را کوه‌ها و ارتفاعات تشکیل داده‌ و استان دارای آب و هوای سرد کوهستانی است. در واقع این استان محل اتصال دو رشته کوه مهم و اصلی کوه‌های ایران یعنی البرز و زاگرس است و بلندترین نقطه آن، قله کوه سهند است، نقطه‌ای کوهستانی که یکی از ۱۳ پیست اسکی بین‌المللی کشور در آن قرار دارد.

دامنه‌های سهند در زمستان به دلیل وجود اراضی کوهستانی و دامنه‌های برف‌گیر مورد توجه ویژه علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی بوده و در تابستان نیز به لحاظ آب و هوای مطبوع و خنک منطقه و همچنین امکان طبیعت‌گردی و استراحت در روستاهای زیبای همجوار با رودخانه های پر آب و خروشان، گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند.

پیست اسکی سهند استان آذربایجان شرقی بزرگ‌ترین پیست اسکی شمال‌غرب کشور است که با توجه به بزرگی منطقه و امکانات داخل پیست از جمله طول ۱۲۰۰ متر منطقه اسکی، ورزشکاران زیادی را جهت ورزش، تمرین و مسابقه به خود جذب کرده است.

پیست اسکی سهند

این منطقه در زمستان علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی را به خود جذب می‌کند، حتی کسانی هم که اسکی آموزش ندیده‌اند با تیوب‌های بزرگ برای خودشان شادی می‌آفرینند.

امکانات پیست اسکی سهند

این پیست از امکاناتی همچون تله اسکی، مدرسه اسکی برای خانوم‌ها و آقایان، آشیانه برف کوب، ۱۲ دستگاه بالابر، هتل ویلایی، سرویس‌های بهداشتی و اماکن ورزشی بین راهی برخوردار است که حدود شش ماه از سال گردشگران و ورزشکارن  را به خود جذب می‌کند. چندی پیش با برپایی دومین تله اسکی پیست اسکی سهند، سرعت و ظرفیت نقل و انتقال اسکی بازان در مسیر اسکی افزایش چشمگیری یافته و ضمن برخورداری از سیستم ایمنی پیشرفته و استاندارد، ظرفیت اسکی استان را به دو برابر افزایش داده است.

پیست اسکی سهند

علاوه بر اینکه پیست اسکی سهند تبریز منطقه‌ای برای ورزش و تمرین ورزشکاران رشته اسکی بود، بسیاری از مسابقات داخلی، قهرمان کشوری و بین‌اللملی در رده‌های نوجوانان و جوانان نیز سال‌ها است که در این منطقه برگزار می‌شود.

این پیست از سوی فدرسیوان جهانی اسکی به‌عنوان پیست اسکی بین‌اللملی ثبت جهانی شده است، همچنین با توجه به اینکه به‌عنوان بزرگ‌ترین پیست اسکی شمال‌غرب کشور شناخته می‌شود، این منطقه به مرکزی برای استعدادیابی نوجوان و جوانان با استعداد اسکی در کشور و منطقه تبدیل شده است، زیرا اسکی آذربایجان شرقی یکی از مستعدترین رشته‌های وزرشی در کشور است.

این استان با برخورداری از دو پیست اسکی (پیام مرند و سهند تبریز)، از دیرباز یکی از پیشروهای رشته اسکی در کشور بوده است.

این مکان در زمستان به دلیل پتانسیل‌های زیاد علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی را به‌خود جذب می‌کند و در تابستان‌ها نیز به دلیل آب و هوایی بسیار خنک منطقه و روستاهایی که با روخانه‌های پر آب و خروشان و زیبا در اطراف منطقه وجود دارد، گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

برای تأمین رفاه هر چه بیشتر ورزشکاران و گردشگران و طبیعت دوستان، امکانات زیرساخت این منطقه در دستور کار سازمان‌های ذیربط بوده و در بسیاری موارد عملیاتی و به مرحله بهره‌برداری رسیده است. عملیات گازرسانی و آبرسانی پیست اسکی سهند نیز که از مشکلات اساسی این منطقه بود، با مساعدت سازمان‌های مربوطه در شرف تکمیل است.

پیست اسکی سهند

مجموعه پیست اسکی سهند با حمایت‌های مسئولان ورزش استان و با توجه به پتانسیل‌های بسیار، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دهکده‌های ورزش‌های زمستانی کشور شناخته شده و با نهایی شدن عملیات زیرساخت، این منطقه به یکی از مناطق مهم گردشگری استان آذربایجان شرقی تبدیل خواهد شد.

 

حدود ۵ کیلومتر مانده به پیست اسکی سهند یک مجتمع اقامتی و تفریحی نام این مجتمع شانلی وجود دارد. روزهای جمعه در زمستان معمولا برای صرف نهار و نوشیدنی‌های گرم و چای سماور ذغالی در کرسی خانه این مجتمع را از دست ندهید. همچنین این مجتمع چند ویلای کوهستانی دارد.

پیست اسکی سهند

دسترسی به پیست اسکی سهند

پیست اسکی سهند در جنوب شرقی تبریز قرار دارد، به عبارتی از پلیس راه تبریز – تهران حدودا ۲۷ کیلومتر فاصله دارد و حدود ۲۰ دقیقه از شهر تبریز فاصله دارد.

منبع: کجارو


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.