تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!

پارک مینیاتور تبریز

آخرین بروزرسانی در چهارشنبه، 16 اسفند 1396

بر روی نقشه

تور سه‌بعدی

پارک مینیاتور تبریز واقع در خیابان گلکار و انتهای پارک آنالار و آتالار ، توسط سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در سال ۱۳۹۰ احداث شده است. این پارک به مینیاتبریز نیز معروف است. بازدیدکنندگان علاوه بر گذراندن اوقاتی خوش در فضای سبز این پارک ، می توانند جاذبه‌های منحصر به فرد شهر تبریز را در اندازه ای کوچک تر از واقعیت مشاهده کنند. آثار تاریخی و دیدنی تبریز که به صورت مینیاتوری و ماکت ساخته شده اند ، شامل عمارت ائل گلی ، کاخ شهرداری ، ارک علیشاه ، مقبره الشعرا ، برج خلعت پوشان ، مسجد کبود ، برج یانقین ، کلیسای مریم مقدس ، ساختمان بانک ملی ، ساختمان ایستگاه راه آهن ، پل کابلی و کاخ استانداری می‌باشد.

مینیاتبریز در کنار معرفی آثار تاریخی به مسافران، به یک مرکز گردشگری و دیدنی برای شهروندان نیز تبدیل شده است. شاید به دلیل اینکه پارک مینیاتور اولین پارک موضوعی در تبریز می‌باشد ، این پارک برای شهروندان این قدر خوشایند است.

لازم به ذکر است که حفظ و شناساندن میراث گذشتگان به نسل امروز و فردا یکی از مهم ترین اهداف در سراسر جهان است که به منظور دستیابی به آن، روش های جذابی در نظر گرفته می‌شود و ماکت پارک‌ها هم یکی از این روش‌ها می‌باشد. اما متأسفانه برخی از بازدیدکنندگان این موارد را نادیده گرفته و اقدام به انجام کارهایی می کنند که منجر به تخریب این آثار هنری می شود. لذا از مسئولین خواهشمندیم که به مسائل امنیتی و محافظتی آثار بیشتر توجه نموده و از اقدامات تخریبی جلوگیری کنند. امید است با توجه مسئولین محترم و شهروندان و مسافران عزیز، این پارک به یکی از نمادهای شهر تبریز تبدیل شود.

منبع: ارک‌توریسم


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.