تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!

جنگل چیچکلی

آخرین بروزرسانی در پنجشنبه، 17 اسفند 1396

بر روی نقشه

تور سه‌بعدی

متاسفانه تور سه‌بعدی برای این مکان وجود ندارد. درخواست تور برای جنگل چیچکلی ارسال تصویر سه‌بعدی برای جنگل چیچکلی

شهرستان ورزقان به دلیل قرار گرفتن در منطقه زیبای ارسباران دارای مناظر بدیع و بکر طبیعی همچون روستا و آبشار زیبای گل آخور، منطقه چیچکلی و دره زیبای سونگون و بناهای تاریخی چون قلعه جوشین و خانه امیرارشد در انتظار حضور مهمانان است و صنایع دستی بی همتایی چون ورنی بافی و گلیم بافی را به عنوان تحفه به مهمانان عرضه خواهد نمود.

چیچکلی با دشت‌ ها و دامنه‌ های پرگل و سرسبز عطرآگین، جنگل‌ های سرسبز، رودخانه‌ های پر آب و نوای پرندگان خوش‌ الحان در قطعه‌ای از بهشت زمینی به نام بهشت گمشده در حوالی شهرستان ورزقان جمع شده و علاقمندان به طبیعت را به آغوش خود فرامی‌خواند.

این منطقه از مناطق عمده گردشگری طبیعی استان آذربایجان‌ شرقی محسوب می‌شود که دربرگیرنده پدیده‌ های کم‌ نظیر و ویژه طبیعی بسیار است.

چیچکلی با دشت‌ ها و دامنه‌ های پرگل و سرسبز عطرآگین، جنگل‌ های سرسبز، رودخانه‌ های پر آب و نوای پرندگان خوش‌ الحان در قطعه‌ ای از بهشت زمینی به نام بهشت گمشده در حوالی شهرستان ورزقان جمع شده و علاقمندان به طبیعت را به آغوش خود فرامی‌خواند.

این منطقه از مناطق عمده گردشگری طبیعی استان آذربایجان‌ شرقی محسوب می‌ شود که دربرگیرنده پدیده‌ های کم‌ نظیر و ویژه طبیعی بسیار است.

چیچکلی که در زبان ترکی به معنی مکانی پر از گل میباشد در پانزده کیلومتری ورزقان از شهرستانهای آذربایجان شرقی قرار داشته و در اردیبهشت و خرداد همه جای این منطقه پوشیده از انواع گل میگردد. این منطقه پوشیده از جنگل و انواع گل و گیاهان متنوع و داروئی می باشد.

از گونه های جانوری منطقه می توان از پستانداران به گراز، خرس قهوه ای ، شغال و … و از پرندگان به کبک ، کبک چیل وابیا و پرندگان شکاری چون عقاب طلایی ،لاچین و بالابان اشاره کرد.البته لازم به ذکر است که در فصل مهاجرت ، پرندگان آبزی نظیر اردک سرسبز، خوتکا و … در رودی دائمی که ازاین ارتفاعات سرچشمه می گیرد دیده می شود.

منطقه چیچکلی با طبیعتی متفاوت، تلفیقی از دشت و جنگل در کنار  قله های مه‌ آلود است که در ایام فصل بهار به دلیل سرسبزی و رشد انواع گلهای رنگارنگ و به خصوص انواع گلهای لاله، هر ساله هزاران گردشگر را برای بازدید از این مناظر طبیعی به سوی خود جلب می‌ کند، هر چند این طبیعت شگفت‌ انگیز به طور کامل و روشن به گردشگران و دوستداران طبیعت به طور کامل معرفی نشده و مانند گنجینه‌ ای است که در دل جنگل و در زیر هزاران درخت و خرمن از خاک پنهان شده اما کافی است سفری کوتاه به این منطقه از استان آذربایجان‌ شرقی داشته باشید تا با گذر از تنها یک نمونه دیدنی آن در برابر شگفتی‌ های این سرزمین و به این داشته‌ ها افتخار کنیم.

منبع: تریپ‌یار


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.