تبریزتریپ

Nazar-Amulet
تبریزتریپ به شما نیاز دارد!
خانه‌ی نعمت‌زاده

خانه نعمت‌زاده

آخرین بروزرسانی در یکشنبه، 5 فروردین 1397

بر روی نقشه

تور سه‌بعدی

خانه نعمت‌زاده یکی از خانه‌های زیبا و معروف تبریز و مربوط به دوره قاجاریه می‌باشد. این بنا در دو طبقه همکف و اول بنا شده است ، خانه شامل یک هشتی ورودی که دسترسی حیاط را ممکن می سازد . بنا در دو ضلع شمالی و شرقی احداث شده است که طبقه همکف در ضلع شرقی شامل ورودی اصلی به خانه ، هشتی ورودی به ساختمان ، راه پله دسترسی به طبقه اول و دو اتاق است و در ضلع شمالی طنبی ، راه پله دسترسی به طبقه اول و دو گوشوار در طرفین طنبی می باشد . طبقه اول نیز دارای یک طنبی ، سرسرا و دو گوشوار در گوشه های ضلع شمالی ساختمان و چهار اتاق در ضلع شرقی بنا است . نمای ساختمان شامل ایوان با دو جفت ستون و پنجره های ارسی و آجرکاری و گچبری است .
مالکیت بنا خصوصی و در اختیار خانواده وتدی می باشد .این بنا مسکونی است و فعلا خالی از سکنه می باشد واز خصوصیات بارز بنا ایوان ستوندار خانه می باشد .ایوان ستوندار ، آجرکاری نما ، سرستونهای گچبری شده و درب و پنجره های چوبی با طرح های اسلیمی با شیشه های رنگی. در سالهای قبل تعمیرات جزئی در برخی فضاها انجام گرفته است.

مـوقعیت بنا: تبریز، خیابان امام خمینی، خیابان مقصودیه، بن بست نعمت‌زاده ، پلاک ۴۲

اتاق خانه‌ی نعمت زاده

خانه‌ی نعمت‌زاده

منبع: کجارو


۱. اگر خاطره یا تجربه‌ای درباره این مکان دارید اینجا بهترین جا برای به اشتراک‌گذاری اون هست.

۲. لطفا فقط دیدگاه، خاطره یا تجربیات‌تون در مورد مکان فوق رو اینجا بنویسید. برای تماس با ما یا مشارکت در پروژه به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.